Czy wiesz, że meduzy są bez serca?

Nie chodzi tutaj o ich charakter, ale o brak tego organu. Te często spotykane na naszych plażach stworzenia nie mają również, mózgów, krwi ani nawet skrzeli.

Czy wiesz, że konik morski to ryba?

Choć bardziej kształtem przypominają koniki szachowe i są pozbawione niektórych płetw, to jednak są one rybami. Najbardziej charakterystyczną cechą koników jest fakt, że pływają w pozycji pionowej ? mniej więcej tak, jak chodzą ludzie ? czego nie można powiedzieć o innych rybach.

Czy wiesz, że można mieć niebieską krew?

Można, choć nie u ludzi. Najbardziej znanym zwierzęciem posiadającym krew o takim kolorze jest ośmiornica. Ten ośmioramienny bezkręgowiec ma jeszcze inną ciekawą cechę ? Posiada trzy serca. Jedno działa jak w przypadku człowieka, dwa pozostałe pompują krew do skrzeli, którymi ośmiornica oddycha.

Czy wiesz, że ośmiornica potrafi odkręcić słoik?

Zaprezentowano to zjawisko choćby w programie telewizyjnym ?Rekordy Zwierząt? pokazywanym na kanale Animal Planet. Okazuje się, że to najmądrzejszy znany człowiekowi bezkręgowiec. Pod względem inteligencji ośmiornicę można porównywać do niektórych ssaków.

Czy wiesz, jaka jest najwyższa góra na Ziemi?

Jeśli pomyślałeś, że Mount Everest, to się mylisz! Mount Everest to najwyższy szczyt na naszej planecie, osiąga 8848 metrów ponad poziom morza. Jednak wyższy jest wulkan Mauna Kea (4205 m n.p.m.), którego stoki zaczynają się pod powierzchnią Oceanu Spokojnego. Wysokość całkowita tej góry to ponad 10 kilometrów ? dokładnie 10203 metry.

Czy wiesz, że Samica płetwala błękitnego rodzi raz na 2-3 lata?

A jej ciąża trwa 340-366 dni? Czy wiesz, że w jednym miocie przychodzi na świat tylko jedno młode? Noworodek rodzi się w strefie równikowej, gdyż ma za słabo wykształconą warstwę tłuszczową, by przeżyć w wodach Arktykilub Antarktydy. Mierzy on 7 m długości i waży od 2,5 do 3 ton. Młody osobnik żywi się mlekiem matki, wypija go ponad 600 litrów dziennie. Laktacja trwa 7 miesięcy. Potem fiszbiny są na tyle rozwinięte, że młode może samo chwytać pokarm.

Takich ciekawostek na temat życia podwodnych stworzeń przygotowaliśmy dla Was bardzo dużo. Dlatego nie jesteśmy nudnym muzeum, a bardzo przyjaznym i wesołym parkiem rozrywki dla całych rodzin. Edukujemy po przez zabawę, powiększamy wiedzę Twoją i Twoich Dzieci w sposób bardzo przystępny i ciekawy.

Park Wieloryba

UL. KAMIEŃSKA 1C,
72-344 REWAL

Kontakt z nami

tel. 500 791 752,
e-mail: biuro@parkwieloryba.pl

Godziny Otwarcia

maj - czerwiec: 10:00 - 17:00
lipiec - sierpień: 10:00 - 18:00
wrzesień: 10:00 - 17:00