Nowa atrakcja w Rewalu - Żarłacz Biały

Kolejny okaz jaki zawitał do Parku Wieloryba w Rewalu to znany wszystkim z filmów rekin Żarłacz Biały. Żarłacze Białe zwane są także rekinami ludojadami, a to dlatego, że liczba przypadków ataku na człowieka jest dość znaczna i w niektórych akwenach nawet rośnie mimo spadku liczebności populacji tego gatunku we wszechoceanie. Co ciekawe, takie ataki są pomyłkowe, gdyż człowiek absolutnie do przysmaków żarłacza nie należy. Mimo to światowa kinematografia chętnie sięga po ten element budowania napięcia u widza.

Żarłacze białe są najbliższymi krewnymi megalodonów, czyli największych znanych ryb drapieżnych. Nie osiągają jednak tak megalitycznych rozmiarów ? przeciętny żarłacz biały ma 6 metrów długości, waży 2 tony i posiada smukłą sylwetkę pozwalającą osiągać prędkość nawet do 40 km/h. Cechą szczególną jest węch ? rekin ludojad wyczuje jedną kroplę krwi w 115 litrach wody.

Choć kilka lat temu wyłowiono z Bałtyku rekina śledziowego, to jednak żarłacze białe w naszych wodach się nie pojawiają i możemy śmiało się kąpać. Jedyną szansą, by poznać i zobaczyć ten gatunek, jest wycieczka do Parku Wieloryba w Rewalu. Tylko ostrożnie, aby nie zostać zjedzonym... omyłkowo.

Park Wieloryba

UL. KAMIEŃSKA 1C,
72-344 REWAL

Kontakt z nami

tel. 500 791 752,
e-mail: biuro@parkwieloryba.pl

Godziny Otwarcia

maj - czerwiec: 10:00 - 17:00
lipiec - sierpień: 10:00 - 18:00
wrzesień: 10:00 - 17:00